Dlaczego WartoŚciany wodne i fontanny

Garden in the yard of luxury villa

Oświetlenie ogrodu LED – jak dobrać?

Wieczory spędzane w ogrodzie przy rozgwieżdżonym niebie to niepowtarzalna okazja, by napawać się magią natury. Aby stworzyć wyjątkowy klimat po zmroku, warto zainwestować w oświetlenie LED do ogrodu. Dzięki niemu można oszczędzić na energii elektrycznej i uzyskać niezwykłe efekty świetlne w ogrodzie. Sprawdź, jak dobrać oświetlenie ledowe do ogrodu.

Oświetlenie ledowe w ogrodzie – zalety

Oświetlenie ledowe do ogrodu to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Jego instalacja ma wiele zalet. Lampy LED są energooszczędne, wydajne i ekologiczne. Ze względu na niskie zużycie energii i długą żywotność oświetlenie ledowe w ogrodzie pozwala nie tylko obniżyć rachunki za prąd, ale również zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Lampy ledowe emitują mniej ciepła i nie wytwarzają światła UV, dzięki czemu nie przyciągają do ogrodu owadów i innych nieproszonych gości.

Niewątpliwą zaletą oświetlenia LED w ogrodzie jest możliwość tworzenia niezwykłych efektów świetlnych, kształtujących klimat ogrodu po zmroku. Lampy ogrodowe można połączyć z wężami LED – emitującym światło w różnych kolorach.

abstract walkway in the garden in night - can use to display or montage on product

Jak wykorzystać oświetlenie LED w ogrodzie?

Oświetlenie LED w ogrodzie ma uniwersalne zastosowanie. Możesz wykorzystać je do podświetlania elewacji, podjazdów, schodów, altan, drzew, żywopłotów czy rzeźb ogrodowych. Nadaje się także do pooświetlania zbiorników wodnych – basenów, oczek wodnych i fontann.

Oświetlenie LED do ogrodu – podstawowe parametry

Wybierając oświetlenie LED do ogrodu, powinieneś zwrócić uwagę na sposób montażu, trwałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność, odporność na warunki pogodowe. Ogrodowe oświetlenie LED może mieć formę reflektorów montowanych na ścianach, słupków wbijanych w ziemię, taśm ledowych czy lamp najazdowych.

Istotna jest wytrzymałość opraw oświetlenia na wilgoć i zanieczyszczenia. Lampy zewnętrzne powinny mieć stopień IP (szczelności opraw) minimum 44. W przypadku oświetlenia LED oczek wodnych stopień IP powinien być wyższy (min. 67).

Aby łatwo sterować oświetleniem ogrodu, warto wybrać lampy LED z czujnikiem ruchu i czujnikiem zmierzchowym. Bardziej zaawansowane systemy wyposażone w sterowniki pozwalają tworzyć dynamiczne efekty świetne, modyfikować kolor czy jasność oświetlenia.

Nie wiesz, jakie oświetlenie do ogrodu wybrać? Fox Media Ogrody pomogą Ci w dobrze i instalacji oświetlenia w ogrodzie.

Oświetlenie LED w ogrodzie – jaką barwę światła wybrać?

Chcesz wydobyć z ogrodu głębię zieleni? Marzysz, by stworzyć w ogrodzie romantyczny nastrój? A może zależy Ci na wyeksponowaniu rzeźb ogrodowych? Wybierając odpowiednią barwę światła, nadasz każdemu zakątkowi ogrodu odpowiednią oprawę. Oświetlenie ogrodowe LED może emitować światło o barwie ciepłej – żółtawej (2700-3200 K), neutralnej – białej (3300-4500 K) lub zimnej – niebieskawej (4600-6500 K).

Barwa ciepła wprowadza do ogrodu romantyczny nastrój – jest idealna do oświetlania altan, ławeczek i innych miejsc wypoczynku. Barwę zimną warto wykorzystać do podświetlenia roślin – ożywi zieleń w ogrodzie. Do oświetlenia podjazdów i ścieżek najlepsze będzie światło neutralne lub zimne.

W przypadku budynków i rzeźb barwę oświetlenia LED należy dobrać do materiału i stylu. Białe i nowoczesne elementy dobrze komponują się z barwą zimną, natomiast ceglane, drewniane czy połyskujące, w stylu rustykalnym – z barwą ciepłą. Jeśli zależy Ci na zachowaniu naturalnego wyglądu ogrodu, wybierz oświetlenie o neutralnej barwie.

Oświetl ogród z Fox Media Ogrody

Jeśli chcesz oświetlić swój ogród, usługi ogrodnicze Fox Media to propozycja dla Ciebie. Nowoczesne technologie ogrodowe Fox Media pozwolą Ci stworzyć wyjątkowe efekty świetlne i cieszyć się pięknem ogrodu każdego wieczoru.

Nasze dane

Fox Media Sp. z o.o.
NIP: 9691634840
KRS: 0000761523
REGON: 381660988
Kapitał zakładowy: 50 000,00 zł wpłacony w całości
https://www.fox-media.pl/wp-content/uploads/2022/02/flagi-1.jpg
https://www.fox-media.pl/wp-content/uploads/2022/02/flagi-2.jpg

Kontakt

ul. Jasnogórska 27 Częstochowa 42-202
573 162 573
biuro@fox-media.pl

Firma Fox Media zapewnia kompleksować prac z wielu sektorów prac ziemnych i budowlanych potrzebnych do stworzenia ogrodu.