KLIENCI  PYTAJĄ O ...

FAQ - Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań

Ile kosztuje wykonanie ogordu?


Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ istnieje wiele czynników o różnej charakterystyce wpływających na koszt wykonania. Na ostateczną cene składają się takie czynniki jak: - wielkość ogrodu - ilość nasadzeń - systemy automatycznego nawodnienia - nawierzchnie - wykończenie rabat - rodzaj oraz ilość nasadzeń itd. Ze względu na bardzo dużą rozpiętość cenową produktów, nie jest możliwe oszacowanie koszów bez dokładnego poznania potrzeb inwestora. Dokładną wycenę podajemy zawsze w projekcie który zawiera precyzyjne wyszczególnione koszty użytych materiałów oraz wykonania.
Ile czasu trwa wykonanie projektu ogrodu?


Wykonanie projektu w przypadku sprawnej współpracy z inwestorem trawa do 2-3 tygodni, z uwzględnieniem wprowadzanych zmian przez klienta.
Czy zamawiając u Was projekt ogrodu musze również skorzystać z jego wykonania?


Nie! Nasze usługi dzielą się na projektowanie i wykonywanie ogrodów. W przypadku skorzystania z projektu ogrodu klient nie jest zobowiązany do skorzystania z drugiej usługi jaką jest jego wykonanie. Inwestor może sam zrealizować projekt lub zlecić jego realizacje innej firmie. Do każdego naszego projektu zostaje dołączony kosztorys wykonawczy.
Czy wykonacie również ogród według mojego projektu?


Tak! Wykujemy zlecenia według gotowego projektu inwestora lub jeśli klient dysponuje gotowym schematem planu ogrodu - wykonamy go według jego wizji i oczekiwań, oczywiście w oparciu o prawidłowe zachowanie sztuki ogrodowej i budowlanej.
Czy posiadacie cennik założenia ogrodu?


Nie posiadamy cennika który obejmuje sprecyzowany koszt założenia ogrodu. Każdy ogrodu jest inny i wymaga innych nakładów finansowych, a każdego naszego klienta oraz jego oczekiwania traktujemy indywidualnie. Pragniemy aby nasze wyceny były jak najbardziej rzetelne dlatego każda wycena założenia ogrodu jest szczegółowo opisana w kosztorysie / ofercie wykonawczej.
Czy potrzebuje projekt ogrodu ?


Tak i Nie! Jeśli masz gotową wizję swojego ogrodu i wiesz konkretnie co j jak ma wyglądać to zrealizujemy go według założenia klienta. Jeśli nie masz pomysły, brak weny i wyobraźnia przestrzennego wtedy projektantka dobierze odpowiednia koncepcje, rozwiązania oraz stworzy całą infrastrukturę ogrodu tak aby był niepowtarzany, a całość przeleje na wizualizację do której będzie można wprowadzać zmiany. Projekt ogrodu jest potrzebny be zwątpienia dla ogrodów średniozaawansowanych i zaawansowanych które wymagają łącznie ze sobą zarówno roślinności, nawierzchni, oświetlenia, nawodnienia.
Na jakim obszarze działacie i wykonujecie zlecenia?


Jesteśmy ze Śląska, zlecenia wykonujemy na terenie woj. Śląskiego, Łódzkiego, Opolskiego oraz całego kraju - przy większych zleceniach. Możemy również wykonać ogrody na terenie innego kraju - wszystko do uzgodnienia. Nasza ekipa jest gotowa do delegacji po przygotowaniu wszystkich materiałów.
Jak przygotować się na pierwsze spotkanie z projektantką?


Przygotuj swoją wizję i oczekiwania jeśli masz coś na uwadze. W przypadku braku inspiracji i zarysu przyszłego ogrodu, przydatne materiały to mapka terenu - rzut nieruchomości. Ważnym elementem jest sprawa oczekiwań - spisz na kartece lub przygotuj w pamięci wszystkie oczekiwania, pomysły, spostrzeżenia i uwagi. Komunikacja z projektanktką jest bardzo ważna, im więcej informacji uzyska do projektu koncepcyjnego tym lepszy będzie finalny efekt projektu który zobaczysz w formie wizualizacji.
Czy wykonacie oczko wodne do 5 000zł?


Niestety nie! Ładne i funkcjonalne oczko wodne to nieco większy wydatek niż 5000zł. Należy pamiętać, że przy projektowaniu i wykonywaniu oczka wodnego należy spełnić kilka bezwzględnych warunków tj. odpowiednia wielkość i głębokość, system filtracji, system napowietrzania oraz dobór roślinności i materiałów.
Kiedy jest najepsza pora na wykonywanie ogrodu?


W przypadku prac kompleksowych najlepszy czas to miesiące od marca do listopada. Część prac można wykonać w zimę przy zerowych temperaturach, np. nawierzchnie, tarasy, budowa małej architektury i inne w których okres zimowy nie wpływa na poprawność prowadzonych prac.
Czy warto założyć automatyczne nawodnienie ogrodu?


Oczywiście że tak, po pierwsze jest to wygoda zmniejszająca wymóg pielęgnacji ogrodu, po drugie jest to oszczędność wody do 60% względem nawadniania tradycyjnego - ręcznego. W nowoczesnych systemach nawadniania wszystko wykonujemy za pomocą smartphona. Regularne podlewanie roślin i trawnika zapewnia poprawny wzrost oraz zmniejsza występowanie grzybów i czynników chorobotwórczych.
Czy mogę otrzymać wstępną ofertę prac ?


Oczywiście, każdy klient otrzymuje od nas ofertę wstępną. Oferta przygotowywana jest na podstawie dokładnych danych podanych przez klienta i w oparciu o nie dokonujemy wyceny. Wraz z każdym zamówionym projektem ogrodu, klient otrzymuje również szczegółowy kosztorys prac. Nie praktykujemy sposobu prac w którym na początku coś realizujemy a później informujemy o tym klienta. Na każdą ofertę oraz zmianę przedstawioną klientowi wymagana jest akceptacja i zgoda na realizacje.
Gdzie wykonywywujecie zlecenia ?


Częste pytania więc znalazło się tutaj 2 razy. Zlecenia wykonujemy na terenie Śląska, Polski - w przypadku większych EU.
Na jakich materiał pracujecie?


Pracujemy na materiałach tylko i wyłącznie sprawdzonych, zakres od średniej półki po materiały premium. Nie pracujemy na najtańszych materiałach, na materiach drugie gatunku, czy też tzn Chińskich cudach. Nie mamy czasu na reklamacje i podwójną pracę. Współpracujemy z sprawdzonymi dostawcami oferującymi po prostu dobre produkty.
Czy warto wykonać drenaż działki na terenie podmokłym?


Bezwzględnie tak! W przypadku podmokłych terenów wykonanie odpowiedniego drenażu nie tylko pozytywnie wpływa na pozbycie się wody ale także na odpowiednie napowietrzenie gleby, brak występowania gnicia korzeni trawy czy roślin - tym samym brak efektów miejscowych plam. Drenaż zapewnia odpowiednią pracę gleby co zmniejsza ryzyko występowania chorób grzybowych.
Czy rozbieracie i wyburzacie budynki, stare budowle itd?


Tak! Zlecenia realizujemy kompleksowo od prac wyburzeniowych, rekultywacji po stworzenie nowego ekosystemy - ogrodu według oczekiwań inwestora. Twoje stare budowle zamienimy na piękny teren o niepowtarzalnym wyglądzie.
Jaka jest forma roliczeń i płatności? zaliczek?


Rozliczamy się na podstawie wystawionych faktur oraz rachunków. Płatności można dokonywać przelewem lub gotówką. Na wszystkie prace zawsze pobieramy zaliczkę w wysokości 30% wartości zlecenia na poczet wykonania, rezerwacji terminu i wcześniejszego zakupu potrzebnych materiałów. Kolejne rozliczenia są etapowe - lecz nie później niż w ostatnim dniu zlecenia. Dla stałych klientów udzielamy odroczonego terminu płatności do uzgodnienia.
Czy warto montować zbiornik na deszczówkę?


Montaż zbiornika na deszczówkę to po pierwsze oszczędność po drugie czyste źródło pozyskania wody. Podlewasz ogród - za darmo, myjesz auto - za darmo, używasz wody - za darmo. Naszym zdaniem zbiornik na wodę deszczową to absolutny "must have".