KLIENCI  PYTAJĄ O ...

FAQ - Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań

Ile kosztuje wykonanie ogordu?


Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi ponieważ czynników wpływających na koszt wykonania jest wiele i o różniej charakterystyce. Na cenę wykonania ogrodu wpływają takie czynniki jak wielkość ogrodu, ilość nasadzeń, automatyczne nawodnienie, nawierzchnie, wykończenie rabat, rodzaj i ilość nasadzeń itd. Ze względu na bardzo dużą rozpiętość cenową produktów nie jest możliwe oszacowanie koszów według braku poznania potrzeb inwestora. Dokładne koszta zawsze podajemy do projektu który zawiera precyzyjne wykonanie i użyte materiały.
Ile czasu trwa wykonanie projektu ogrodu?


Wykonanie projektu w przypadku sprawnej współpracy z inwestorem trawa do 2-3 tygodniu od rozpoczęcia z uwzględnieniem wprowadzonych zmian względem oczekiwania klienta.
Czy zamawiając u Was projekt ogrodu musze również skorzystać z jego wykonania?


Nie! Nasze usługi dzielą się na projektowanie i wykonywanie ogrodów. W przypadku skorzystania z projektu ogrodu klient nie jest zobowiązany do skorzystania z drugiej usługi jakim jest jego wykonania. Inwestor może sam zrealizować projekt lub zleceń jego realizacje innej firmie. Do każdego naszego projektu zostaje dołączony kosztorys wykonawczy.
Czy wykonacie również ogród według mojego projektu?


Tak! Wykonamy zlecenie według gotowego projektu od inwestora lub jeśli klient ma gotowy schemat planu ogrodu - wykonamy go według jego wizji i oczekiwań, oczywiście w oparciu o prawidłowe zachowanie sztuki ogrodowej i budowlanej.
Czy posiadacie cennik założenia ogrodu?


Nie posiadamy cennika założenia ogrody, każdy ogrodu jest indywidualny - pod indywidualne oczekiwania i musielibyśmy stworzyć tysiące wersji które i tak nie mogły by być rzetelne. Każda wycena założenia ogrodu jest szczegółowo opisana w kosztorysie / ofercie wykonawczej.
Czy potrzebuje projekt ogrodu ?


Tak i Nie! Jeśli masz gotową wizję swojego ogrodu i wiesz konkretnie co j jak ma wyglądać to zrealizujemy go według założenia klienta. Jeśli nie masz pomysły, brak weny i wyobraźnia przestrzennego wtedy projektantka dobierze odpowiednia koncepcje, rozwiązania oraz stworzy całą infrastrukturę ogrodu tak aby był niepowtarzany, a całość przeleje na wizualizację do której będzie można wprowadzać zmiany. Projekt ogrodu jest potrzebny be zwątpienia dla ogrodów średniozaawansowanych i zaawansowanych które wymagają łącznie ze sobą zarówno roślinności, nawierzchni, oświetlenia, nawodnienia.
Na jakim obszarze działacie i wykonujecie zlecenia?


Jesteśmy ze Śląska, zlecenia wykonujemy na terenie woj. Śląskiego, Łódzkiego, Opolskiego oraz całego kraju przy większych zleceniach. Możemy również wykonać ogrody na terenie innego kraju - wszystko do uzgodnienia. Nasza ekipa jest gotowa do delegacji po przygotowaniu wszystkich materiałów.
Jak przygotować się na pierwsze spotkanie z projektantką?


Przygotuj swoją wizję i oczekiwania jeśli masz coś na uwadze. W przypadku braku weny i zarysu przyszłego ogrodu, przydatne materiały to mapka terenu - rzut nieruchomości. Ważnym elementem jest sprawa oczekiwań - spisz na kartece lub przygotuj w pamięci wszystkie oczekiwania, pomysły, spostrzeżenia, uwagi - Nie musisz być specjalistą w ogrodnictwie, chodzi o to żeby projektantka uzyskała jak najwięszką ilosć informaji do projektu koncepcyjnego który później będzie tworzony pod Ciebie i zobaczysz go w formie wizualizacji.
Czy wykonacie oczko wodne do 5 000zł na gotowo?


Niestety Nie! Ładne i funkcjonalne oczko wodne to nieco większy wydatek niż 5000zł. Należy pamiętać że przy projektowaniu o wykonywaniu oczka wodnego należy spełnić kilka bezwzględnych warunków tj. odpowiednia wielkość i głębokość, system filtracji, system napowietrzania, dobór roślinności i materiałów.
Kiedy jest najepsza pora na wykonywanie ogrodu?


W przypadku prac kompleksowych najlepsza pora do miesiące marzec - listopad. W części pewnych prac można zastosować pewne wykonania w zimę przy 0 temperaturach, np nawierzchnie, tarasy, budowa małej architektury i inne w których okres zimowy nie wpływa na poprawność prowadzonych prac.
Czy warto robić automatyczne nawodnienie ogrodu?


Oczywiście że tak, po pierwsze jest to wygoda zmniejszająca wymóg pielęgnacji ogrodu, po drugie jest to oszczędność wody do 60% względem nawadniania tradycyjnego - ręcznego. W nowoczesnych systemach nawadniania wszystko wykonujemy za pomocą smartphone bez wychodzenia z kanapy :) Regularne podlewania roślin, trawy zapewnia poprawny wzrost oraz zmniejsza występowanie grzybów i czynników chorobotwórczych.
Czy mogę otrzymać ofertę wstępną prac ?


Oczywiście, każdy klient otrzymuje od nas ofertę wstępną. Pierwsza możliwość otrzymania oferty wstępnej jest na podstawie dokładnych danych podanych przez klienta i na jej podstawie dokonujemy wyceny. Druga opcja to oferta kosztorys prac którą otrzymuje klient wraz z zamówionym projektem. Nie praktykujemy sposobu prac w którym na początku coś realizujemy a później informujemy od tym klienta. Na każdą ofertę przedstawioną klientowi wymagana jest akceptacja i zgoda realizacji.
Gdzie wykonywywujecie zlecenia ?


Częste pytania więc znalazło się tutaj 2 razy. Zlecenia wykonujemy na terenie Śląska, Polski - w przypadku większych EU.
Na jakich materiał pracujecie?


Pracujemy na materiałach tylko i wyłącznie sprawdzonych, zakres od średniej półki po materiały premium. Nie pracujemy na najtańszych materiałach, na materiach drugie gatunku, czy też tzn Chińskich cudach. Nie mamy po prosty czasu na reklamacje i podwójną pracę. Współpracujemy z sprawdzonymi dostawcami oferującymi po prostu dobre produkty.
Czy warto wykonać drenaż działki na terenie podmokłym?


Bezwzględnie tak! W przypadku podmokłych terenów wykonanie odpowiedniego drenażu nie tylko wpływa na pozbycie się wody ale także na odpowiednie napowietrzenia gleby, brak występowania gnicia korzeni trawy czy roślin - tym samym brak efektów miejscowych plam. Drenaż zapewnia odpowiednią pracę gleby co zmniejsza ryzyko występowania chorób grzybowych.
Czy rozbieracie i wyburzacie budynki, stare budowle itd?


Tak! Zlecenia realizujemy kompleksowo od prac wyburzeniowych, rekultywacji po stworzenia nowego ekosystemy - ogrodu według oczekiwań inwestora. Twoje stare budowlę zamienimy na piękny teren o niepowtarzalnym wyglądzie.
Jaka jest forma roliczeń i płatności? zaliczek?


Rozliczamy się na podstawie wystawionych faktur, rachunków, płatności można dokonywać przelewem lub gotówką. Na wszystkie prace zawsze pobieramy zaliczkę 30% wartości zlecenia na poczet wykonania, rezerwacji terminu i zakupu wcześniejszego potrzebnych materiałów. Kolejne rozliczenia etapowe - lecz nie później niż w ostatnim dniu zlecenia. Dla stałych sprawdzonych klientów udzielamy odroczonego terminu płatności do uzgodnienia.
Kiedy montować zbiornik na deszczówkę?


Montaż zbiornika na deszczówkę to po pierwsze oszczędność po drugie czyste źródło pozyskania wody. Podlewasz ogród za darmo, myjesz auto za darmo, używasz wody za darmo. Jak myśli więc kiedy montować zbiornik na deszczówkę :)?

© 2021 by Fox Media Sp. z o.o.  e-mail: biuro@fox-media.pl tel +48 573 162 573